مکان مناسب نصب دوربین مداربسته

  مکان مناسب نصب دوربین مداربسته

  شنبه 1394.06.07

  دوربین مداربسته ایمنی محل کار خود را بایستی در کجا قرار بدهم؟ این سوال ممکن است ساده به نظر برسد. به طور خاص می خواهید چه چیزی را در دید خود داشته باشید؟ ممکن است عواملی وجود داشته باشند که شما انها را در مسیر تصمیم گیری برای محل استقرار دوربین مداربسته امنیتی محل کار خود در نظر نگرفته باشید. من لیستی تهیه کردم که ممکن است بررسی آن در پشتیبانی قسمت به قسمت کاربردی برنامه شما مفید باشد.

  پارکینگ های خارج ساختمانی: به طور حتم یکی از شایع ترین محل های نصب دوربین مداربسته حفاظتی و یکی از سخت ترین محل های مورد حفاظت، پارکینگ های هستند. معمولا پارکینگ ها فضاهای بزرگ مورد استفاده جهت ورود و خروج هستند. بعلاوه شما همواره با بسیاری از متغیرها و موارد ناشناخته سر و کار خواهید داشت. این بدان معناست که باید همیشه آمادگی مواجهه با حادثه ای که در این فضای بزرگ اتفاق می افتد را داشته باشید.

  حیاط ها: حیاط ها معمولا جاهایی هستند که شرکت ها دارایی های گران قیمت خود را آنها نگهداری می کنند. ماشین آلات و ابزار آلات و دیگر وسایل بزرگ در این محیط ها نگه داری می شوند. این موضوع ممکن است در امر ایمنی بسیار پیچیده به نظر برسد. در بهترین حالت ممکن دوربین مداربسته برای دیدبانی نقاطی خاص معین و جای گذاری می شوند. دوربین مداربسته مگاپیکسلی و دوربین مداربسته محرک خودکار می توانند بهترین گزینه ها باشند. و البته ترکیبی از این دو نوع می توانند بهتر هم باشد.

  فضای خارجی ساختمان: پوشش ورودی ها و خروجی ساختمان می توانند چالش برانگیز باشد. و در حد امکان بهتر است دوربین مداربسته این محیط با دوربین مداربسته های حیاط و پارکینگ یکی نباشد و از دوربینمداربسته جداگانه ای برای این کار استفاده کرد. هر چه میزان دید دوربین مداربسته وسیع تر در نظر گرفته شود، اجسام در تصویر کوچک تر به نظر خواهند رسید. از این رو می بایستی برای دیدن جزییات بیشتر از تعداد دوربین مداربسته بیشتری استفاده کنید.

  امنیت و مدیریت فضای خارجی ساختمان: با بکارگیری دوربین مداربسته و سیستم ضبط مناسب می توان با صرفه اقتصادی، از نقاط و مکان های حساس و غیر قابل دسترسی برای عموم محافظت کرد. بسیاری از سیستم های ضبطی قادر به ارسال پیامک ، ایمیل و هشدار هستند تا در صورت بروز حرکتی در پهنه دید دوربین مداربسته، صاحب سیستم از آن مطلع شود. به علاوه دوربین مداربسته های پن تیلت قابلیت تغییر مسیر دید و زوم کردن را دارند.

  نام نویسی اتومبیل های خارج ساختمان: اطلاعات اتومبیل ها را می توان براحتی ذخیره کرد. این فرآیند بیشتر در گروی دوربین مداربسته است تا تایپ اطلاعات. درج اطلاعات اتومبیل ها می تواند برای ارجاع به مسئولان کارآمد و موثر باشد.

  ایمنی داخل ساختمان: هنگامیکه در مورد ایمنی داخلی صحبت می کنیم بایستی عوامل متعددی را در نظر بگیریم. اولا ممکن است هر محلی را برای نصب دوربین مداربسته ضروری بدانید. ثانیا حتما می خواهید تمام ورودی ها مجهز به دوربین مداربسته باشد. در مورد خانه تان با انجام این کار می توانید از ورود مزاحمانی که از وجود دوربین مداربسته اطلاعی ندارند با خبر شوید.

  کنترل دارایی های داخل ساختمان: بطور حتم یکی از دلایل استفاده از دوربین مداربسته در داخل ساختمان حفاظت از وسایل قیمتی داخل ساختمان می باشد. با جای گذاری دوربین مداربسته در محل های پر رفت و آمد می توان از ورود و خروج افراد به داخل ساختمان مطلع باشید. برای حفاظت از وسایل گران قیمت داخل ساختمان همواره استفاده از دوربین مداربسته اضافی در محل نگهداری این وسایل توصیه می شود. نظر دیگری نیز وجود دارد که بر اساس آن باید دوربینمداربسته هایی بر سر خروجی ها مستقر شود تا از خروج افراد اطلاعاتی ضبط کند.

  جلوگیری از اتلاف زمان در فضای داخلی: کنترل گذر زمان در امر فیلم برداری بیشتر از آنچه فکرش را بکنید مهم است. بسیار اتفاق می افتد که همکاران بجای یکدیگر و بجای دوستانشان در محل کار ساعت بزنند و برای استراحت به بیرون بروند و بعدا به اتاق کار خود برگردند.

  کنترل فضای داخلی: دوربین مداربسته های پوشش فضا های وسیع نیز امروزه محبوب شده اند. به کمک این دوربین مداربسته مدیران و صاحبان کار می توانند بر روی فعالییت های کارمندان و کارگران خود نظارت داشته باشند. این دوربین مداربسته می توانند در جهت سیاست های حفاظتی و نظارتی مدیران برای کنترل کارمندان و اربابان رجوع مورد استفاده قرار بگیرند.

  کنترل دارایی های پولی داخل ساختمان: در هر شغلی دارایی های ارزشمندی وجود دارد که باید مورد محافظت قرار بگیرد. هر چیز ارزشمندی از ماشین آلات و کامپیوتر گرفته تا گاوصندوق ها و اسناد و حتی خود کارمندانی که در محیط مشغول بکار هستند که پتانسیل دزدیده شدن یا خراب شدن را دارند. مراقبت از این اموال وظیفه این دوربین مداربسته می باشد.

  ضبط اطلاعات اشخاصی که به ساختمان وارد می شوند: اگرچه این مورد را در انتهای گزارشم آورده ام، باید بگویم مهمترین مورد همین است. ثبت اطلاعات افرادی که به ساختمان ورود و یا از آن خروج میکنند ممکن است در بسیاری موارد حیاتی باشد. استقرار دوربین مداربسته بر سر ورودی ها که فقط فضای ورودی و خروجی را پوشش دهد بسیار مهم است. این دوربین مداربسته باید اطلاعات و تصاویری از چهره این افراد را در اختیار ما قرار دهد.

  اولین نفری باشید که به این مقاله نظر می دهد!

  نام و ایمیل اختیاری است در صورتی که ایمیل را پرکنید ، در سایت عضو شده و میتوانید با نام کاربری (ایمیل) و کلمه عبوری که برایتان ارسال خواهد شد وارد سایت شده و نظرات را با نام خود ثبت کنید و به بقیه نظرات امتیاز دهید.